Pierwszy śnieg tej zimy !!!

Pierwszy śnieg tej zimy w naszym ogrodzie! To jakaś masakra, że robię z tej okazji wpis ale „taki mamy klimat” 🙂 . To naprawdę nietypowe, mamy 29.01.2020r. i pierwszy raz tej zimy spadł śnieg. Cieszę się z dwóch powodów, trochę tęskniłam za widokiem roślin przykrytych takim puszystym śniegiem oraz jak dobrze wiecie, to zawsze woda. Minusy pozwólcie celowo pominę.

Ostatnimy czasy w moim ogrodzie coraz trudniej gospodarować mi wodą. Tej napadanej, będącej w ziemi zwyczajnie już od kilku lat jest zbyt mało. Dlatego też, śnieg w zimie to woda. Wiecie, że w zależności od rodzaju śniegu (tak, tak są rodzaje śniegu 🙂 ) przelicza się ile wody spadło na ziemię? Ten mój dzisiejszy śnieg jest superancki, mokry i wododajny 😉 .

W związku z tym, muszę wstrzymać się z ogłoszeniem otwarcia nowego sezonu w skwergarden. Serio planowałam, na jutro rozpoczęcie prac od cięcia winorośli. Wiele osób sezon już rozpoczęło. Natomiast piękny pierwszy śnieg tej zimy sprawił, że trzeba jeszcze trochę poczekać. Tymczasem serdecznie Was pozdrawiam i mam nadzieję, że w Waszych rejonach też jest śnieg!

Poczytaj o śniegu:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C32630%2Cmeteorolog-tlumaczy-jak-przelicza-sie-snieg-na-wode.html


#ogródzimą #pierwszyśnieg #pierwszyśniegtejzimy #zima

2 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Warzywnik

BLOG OGRODNICZY

©2020 by SKWERGARDEN