Dekoracje wiosenne

Aktualizacja: 4 maj 2020

Dekoracje wiosenne…Ten rok jest szczególny. Epidemia koronawirusa i czas świąt Wielkiejnocy spędzony z dala od rodziny. Dziwnie nie móc uczestniczyć we mszy świętej, dziwnie nie móc ucałować rodziny… Modlitwa przed telewizorem, na prędko sprawdzian z umiejętności duchowego skupienia przed telewizorem stojąc w kapciach. Wszyscy doświadczamy tej innej rzeczywistości, której musimy stawić czoło.

Dziwnie pisać o dekoracjach jak nie można się nawet spotkać…

Część kwiatków i dekoracji kupiłam w marcu przed wszystkimi wydarzeniami. Umilają te dni, które spędzamy tylko w domu i ogrodzie. Zresztą ten czas pokazuje jak wielkim błogosławieństwem jest posiadanie kawałka ogrodu. Jestem wdzięczna Bogu, że mam taką możliwość.

Moje dekoracje w tym roku to głównie cebulowe zasadzone w pojemnikach z ratanu. Proste same szafirki lub bardziej skomplikowana: wierzba szczepiona, szafirki, żonkile, śnieżynki. Dodatkowo donice obsadziłam bratkami. I na dniach udało mi się dostać przyokazji niezapominajki, dosadziłam je do donic.

Muszę też przyznać się, że jak co roku zapomniałam o zakupionych na jesieni cebulkach. Kto tak nie ma? 😉 🙂 Zostały wsadzone w donice, na razie nieśmiało rosną sobie.

Moje ulubione to w tym roku betonowe zające. Sa świetne żałuję, że nie kupiłam jeszcze jednego. Są bardzo pocieszne 😉

I to tyle z wiosennych dekoracji, niestety nie zrobiłam wianka na drzwi bo jakoś nie miałam weny do tego. Mam nadzieję, że macie się dobrze. Te dekoracje wyjątkowo w tym roku musza podnieść nam nastrój. 😉

18 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BLOG OGRODNICZY

©2020 by SKWERGARDEN